Güncel Haberler

Tehcrunch 2016 Londra’da düzenlendi | Euronews

Bu yıl Londra’da düzenlenen Tehcrunch, dünyanın farklı ülkelerinden girişimcileri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirdi.

REKLAM

Bu yıl Londra’da düzenlenen Tehcrunch, dünyanın farklı ülkelerinden girişimcileri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirdi. Teknoloji odaklı popüler haber sitesi Techcrunch, San Francisco, New York ve Londra başta olmak üzere her yıl farklı ülke ve şehirlerde teknoloji ve internet odaklı konferans serileri düzenliyor.

İngiltere’nin Avrupa Birliği ile bağlarını koparan Brexit konusu, teknoloji şehri Londra’da düzenlenen konferanslarda da tartışıldı.

Uzmanlar, Londra’nın 28 ülkenin yer aldığı birlikten ayrılması durumunda göçün teknolojik yenilikleri yavaşlatacağı konusunda hemfikir:

Large editörü Mike Butcher şunları söyledi: “Yeni iş girişimlerini etkileyecek iki ana konu bütçe ve yetenek olacak. Yetenek Brexit ile diğer ülkelere göç edebilir. “İnsanlar nasıl vize alacak, İngiltere’ye nasıl girecek, hatta nasıl iş bulacaklar?”

Fuarın en ilgi çeken teknolojilerinden biri de sanal gerçeklik. Polonyalı RiftCat şirketinin sunduğu yüksek kaliteli sanatsal gerçeklik oyunlarını basit cep telefonu adaptörlü gözlüklerle izlemek, meraklılara Google Cardboard’u hatırlattı.

RiftCat yöneticisi Marek Antoniuk teknolojilerinden bahsetti:

“İki farklı sanal gerçeklik trendimiz var. PC’de oynanan sanal gerçeklik ve gözlük yardımıyla cep telefonlarında oynanan sanal gerçeklik. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. Elbette bilgisayar üzerinden sanal gerçekliğe erişim en kalitelisidir ancak oldukça pahalıdır. Cep telefonu aracılığıyla sanal gerçekliğe erişim, telefonunuzu kullandığınız için ucuzdur. Tek yapmanız gereken gözlük satın almak ama kapasiteleri pek iyi değil. “Bu iki olgu arasında bir köprü kuruyoruz.”

Liverpool şirketi, artırılmış gerçeklik oyunu SwapBots’u tanıttı. Oyun sanal “Cardboard” ile her şeye hayat veriyor.

SwapBots’un yöneticisi Phil Charnock: “Çocukken oyuncaklarımıza hayat verirdik. Bu ürünle de aynısını yapabilirsiniz. “Hayal gücünüzü kullanın demiyorum çünkü bu gözlüklerle oyuncakların ekranda birer birer canlandığını göreceksiniz.”

Avrupa’nın teknoloji başkenti olarak bilinen Londra’da bu alanda 300.000’e yakın mimar ve tasarımcı bulunuyor ve Londra’yı 134.000 ile Paris takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu