Güncel Haberler

Akıllı Ulaşım Yarışması için kayıtlar devam ediyor

class = “medyanet-inline-adv”>

Yarışma kapsamında doğal afetler, depremler ve acil durumlar da dahil olmak üzere sınırlı ulaşım kapasitesi karşısında hareketliliği artırarak daha hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.

Akıllı Ulaşım Yarışması ile gençlerin seyahat sürelerini kısaltması, trafik güvenliğini artırmasının yanı sıra hareketliliği artırması, enerji verimliliğini sağlaması ve çevre dostu projeler geliştirip sunması bekleniyor.

Yurt içi ve yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin katılımına açık olan yarışma, ilkokul ve ortaokul düzeyi, lise düzeyi, yüksek öğrenim ve mezunlar olmak üzere üç farklı kategoride düzenleniyor. Bu yıl yarışmayı kazanan takımlara toplam 390 bin TL tutarında ödül verilecek. Ödül dağıtımında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde birincilere 50 bin TL, ikincilere 40 bin TL, üçüncülere ise 30 bin TL ödül verilecek. Üniversite düzeyi ve üzeri birinciye 60 bin TL, ikinciye 50 bin TL, üçüncüye ise 40 bin TL ödül verilecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 20 Şubat 2024.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu