Güncel Haberler

Sincan’da bilim açılıyor – Teknoloji Haberleri

class = “medyanet-inline-adv”>

Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, bilimi, teknolojiyi ve sanatı geniş kitlelere ulaştırmak, çocuklarımızın eğitim olanaklarını artırmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sincan Belediyesi, T3 Vakfı ve TÜBİTAK iş birliğiyle Sincan’da Bilim Sincan açıldı. bilimle iletişimin sağlanması ve bu alanlara olan ilginin arttırılması. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ankara Valisi Vasip Şahin, T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Görmek TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal uygulanmış.

Bilim Sincan’ın açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih KacırÇabaların beş ilde bilim merkezleri kurmaya devam ettiğini belirterek şöyle dedi: “Şimdiye kadar 15 Bölge Bilim Merkezimizde Eğitim Çalıştaylarında İnanılmaz Bilim Dünyası’na 865 binden fazla genci tanıttık ve sunmaktan heyecan duyuyoruz. Ayın 16’sı Mamak’a.” Toplumda bilim ve teknoloji kültürünü yaymak için ülke genelinde bilim merkezleri kurduklarını belirten Kacır, bugüne kadar 11 büyük ölçekli bilim merkezini vatandaşların hizmetine sunduklarını, gençleri bilim ve teknoloji iklimiyle tanıştırdıklarını vurguladı. ve bu alanda yeni çalışmalar yapmalarına olanak sağlayacak ilerlemeleri birbiri ardına sağladılar.

class = “medyanet-inline-adv”>

Sincan'da bilim açılıyor

Bilim Sincan’ın açılışında konuşan T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın değerli çalışma ve katkılarıyla 2018 yılında Üsküdar’da ilk kez hayata geçirilen Bilim Türkiye projesi Araştıran, sorgulayan ve üreten bir nesil hedefiyle 5 yıl gibi kısa bir sürede çok büyük bir ölçeğe ulaştıklarını belirterek, bugün toplam 18 bilim insanı ile faaliyetlerini yürüttüklerini belirtti. 3 farklı ülkede merkezler.

class = “medyanet-inline-adv”>

Bilim Merkezi’nde planlanan eğitim programı ve çalıştaylar hakkında detaylı bilgi veren Elvan Kuzucu Hıdır, şöyle konuştu: “Bilim Türkiye projesiyle kendimize koyduğumuz hedef, gelecek nesillerimizin ‘sadece tüketen değil, üreten ve sürekli’ bir ruha sahip olmalarıdır. keşfetme arzusuyla öğrenin.” “Geleceğin Özdemir Bayraktar ve Aziz Sancar’ı ülkemizin dört bir yanındaki bilim merkezlerinde yetişecek ve burada yetişen gençlerimiz önce ülkemiz, sonra da tüm insanlığın yararına teknolojiler geliştirecek.” dedi.

Sincan'da bilim açılıyor

Teknoloji, astronomi ve havacılık, doğa bilimleri, matematik, tasarım ve teknoloji Deneyap laboratuvarıyla Ankara’da 6-14 yaş arası çocukları bilim ve teknolojiyle tanıştıracak olan Bilim Sincan, tüm bilim merkezleri gibi gelecek nesillere de yeni ufuklar açacak. Bilim Sincan, kendi başına öğrenebilen, birlikte çalışabilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri gelişmiş bir nesil yaratmak için öğrencileriyle farklı ve eğlenceli eğitim içerikleriyle buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu