Güncel Haberler

Murat Kurum: İstanbul girişimciliğin şehri olacak

Oluşturulma tarihi: 17 Mart 2024 07:00

Teknoloji ve Girişimcilik Merkezi İstanbul Terminali’nin tanıtım toplantısına katılan Kurum, şunları söyledi: “İstanbul’u 2030 yılına kadar dünyanın en girişimci 20 şehrinden biri haline getireceğiz.”

class = “medyanet-inline-adv”>

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, dün Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen İstanbul Teknoloji ve Girişimcilik Merkezi Terminali tanıtım toplantısına katıldı. Kurum, konuşmasında Türkiye’nin teknoloji ve girişimcilikte altın çağını yaşadığını belirterek, şunları söyledi: “KAAN’ımız, SİHA’mız ve Bayraktar’ımız bizi gururlandırıyor. “TCG Anadolu’muz ve TOGG’umuz bizi gururlandırıyor” dedi.

ÇEKİM NOKTASI

İstanbul’un yeni Selçuk Bayraktarları ve Aziz Sancarları üretmesini istediklerini belirten Kurum, şöyle konuştu: “2030 yılına kadar İstanbul’u dünyanın en gelişmiş 20 girişimci şehrinden biri haline getireceğiz. Bu geniş alanda en büyük adımımızı atıyoruz. Burası İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacak” dedi. Kurum, Zeytinburnu’nda düzenlenen yüzyılın dönüşümü açılış ve yıkım töreninde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm yönetimini eleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu