Güncel Haberler

İkinci Yüz Yüze Kimlik Ekleme: İkinci Yüz Yüze Kimlik Nasıl Eklenir? iPhone’a ikinci bir Face ID ekleme

Günümüzde telefon, bilgisayar gibi akıllı cihazlarda birçok güvenlik yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Face ID özelliğidir. Apple cihazlarında bulunan Face ID yüz tanıma özelliği, son iPhone’larla birlikte insanların hayatına girmeye başladı. Bu konu üzerinde yapılan araştırmalarda birçok kullanıcı Face ID’ye ikinci bir yüz eklenmesi konusunu merak ediyor. Face ID’ye başka yüz nasıl eklenir sorusunun cevabı oldukça basit.

Face ID’ye ikinci bir yüz nasıl eklenir?

Face ID, akıllı telefonlar için geliştirilen güvenlik önlemlerinden biridir. Çünkü siz cihazınızın şifresini yazarken herkes görebilir ve şifreyi girerek telefonunuza erişebilir. Aynı zamanda bir diğer güvenlik yöntemi olan kalıp şifreler de aynı şekilde taklit edilebildiği için üçüncü şahıslar telefonlara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ancak diğer kullanıcıların telefonunuzun kilidini yüz tanıma ve Face ID işleviyle açmayı taklit etmesi zordur.

Face ID yalnızca ekranınızın kilidini açmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzdaki diğer birçok uygulama için de güvenlik önlemi olarak çalışır.

iPhone’a ikinci bir Face ID eklenebilmesi sayesinde akıllı cihaz başka bir kişiye emanet edilebiliyor. Acil durumlarda güvendiği bir tanıdığına veya aile üyesine erişim izni vermek isteyen kişiler, iPhone’a ikinci bir Face ID nasıl eklenir sorusunun cevabını arıyor. Face ID yüzünüzü eklemeye yönelik diğer ayarlar aşağıdaki gibidir:

  • Face ID’ye başka bir yüz eklemek için Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Aşağıdaki bölümde Face ID ve Parola’ya tıklayın.
  • Bu bölümde istenilen doğrulama şifresi girilir.
  • Daha sonra “Farklı bir görünüm ayarla” seçilir.
  • Bu bölüm standart Face ID kurulum işlemini başlatır.
  • Doğrudan telefonun üst kısmında bulunan TrueDepth kameraya bakın ve yüzünüzü ekran çerçevesine sığacak şekilde tutun.
  • Apple’ın önerdiği gibi yaklaşık 25-50 santimetrelik optimum mesafe korunur.
  • Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Devam’a tıklayın.
  • Face ID ayarlarınızı tamamladıktan sonra Son’a tıklayın.

Not: Face ID’ye ikinci bir yüzün eklenmesi, kullanıcıların telefonlarını güvendikleri kişilerle paylaşmalarını kolaylaştırır. İkinci Face ID ayarıyla, telefona erişim izni verilen kişiler, satın alma işlevi de dahil olmak üzere cihaz üzerinde tam kontrole sahip oluyor. Bu nedenle bu özelliği kullanırken dikkatli olmanız ve güvenilir kişilerin Face ID profilini eklemeniz önerilir.

Güvenlik nedeniyle Face ID bilgilerinizi yalnızca güvendiğiniz kişilerle paylaşmanız önemlidir. Bu şekilde iPhone’unuzun güvenliğini ve gizliliğini korursunuz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Motosikletli vatandaşlara sürpriz!Motosikletli vatandaşlara sürpriz!
İstanbul'un bu iki mahallesi dışında denize girmeyin!İstanbul’un bu iki mahallesi dışında denize girmeyin!
5 yıldızlı spa otelde korkutan yangın!  4 saat sonra kapalı5 yıldızlı spa otelde korkutan yangın! 4 saat sonra kapalı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu