Güncel Haberler

Cerebrum Tech ve Mipo iş birliği cep telefonlarına yapay zeka getiriyor

class = “medyanet-inline-adv”>

Yapay zeka, oyun ve web3 alanlarında faaliyet gösteren yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech ile yerli akıllı telefon üreticisi MİPO, akıllı cihazlara yapay zeka getirecek bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu. Mayıs ayında üst segment M46 Plus ve amiral gemisi M59 modellerini piyasaya sürmeye hazırlanan MİPO, bu yeni akıllı telefonlarında da Cerebrum Tech tarafından geliştirilen Cere yapay zeka asistan uygulamasını 1 ay pro sürümüyle ücretsiz olarak müşterilerine sunacak. Piyasadaki modeller ve mevcut telefonlar.

Geniş Dil Modellemesi (LLM) esas alınarak geliştirilen Cere, her yaştan kullanıcının günlük hayatta kendine sorduğu tüm sorulara cevap verebilecek bir yapay zeka sohbet arkadaşı olarak tasarlandı. Türkiye’nin ilk 3 boyutlu avatar yapay zeka uygulaması olarak öne çıkan Cere, bir yıl gibi kısa bir sürede 890 bin bireysel ve kurumsal kullanıcıya ulaştı.

class = “medyanet-inline-adv”>

Mipo ailesinden akıllı telefonlar Turkcell ve Vodafone mağazalarında, online satış noktalarında ve www.mipo.com.tr adresinde satışa sunuluyor. Mipo teknik servis desteği KVK ve Ouno üzerinden sağlanmaktadır.

Cerebrum Tech Kurucusu ve Başkanı Dr.R.Erdem Erkul şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu yapay zekası Cere ile Türkiye’nin milli telefon markalarından Mipo arasındaki bu iş birliği, ülkemizin sektördeki konumunu güçlendirmesi açısından çok değerli. iş birliği, yapay zekanın artık insan hayatında yerini aldığını ve bir zorunluluk haline geldiğini bize gösteriyor, “Yapay zeka ile insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik bu ve benzeri çalışmalara tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.

Mipo Yönetim Kurulu Başkanı Emir Aral, şunları söyledi: “Mipo olarak temel amacımız, sektördeki 40 yıllık tecrübemizin sağladığı uzmanlık ve donanımları üreterek katma değer sağlamak ve yeni çalışma alanları yaratmaktır. Bize bugün yeni ürünler üretme fırsatı verdi. Son dönemde sadece cep telefonu değil, çeşitli teknoloji ürünlerimizi de üretiyoruz.” “Tüketicilere sunmayı hedefliyoruz ve Türkiye’nin en çok tercih edilen telefon markalarından biri olmayı hedefliyoruz. 2024 yılı, hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerleyeceğimiz bir dönüm noktası olacak. araştırma merkezi ve geliştirme ile teknolojik yatırımlarımız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu