Güncel Haberler

TÜBA-TEKNOFEST bilim doktorası ödül yarışması için adaylık başvuruları devam ediyor

class = “medyanet-inline-adv”>

TÜBA tarafından her yıl açıklanan tematik programa ilişkin konuların yer aldığı YÖK doktora tezlerinin yazarları, uluslararası çalışmaların yanı sıra teknoloji ve tasarım, bilgi ve iletişim teknolojileri, eğitim, sağlık, tarım teknolojileri ile ekolojik ve biyoteknoloji alanlarında bireysel olarak çalışmaktadır. ilişkiler, kalkınma politikaları, eğitim yaklaşımları ve güvenlik. Siyasi konuların yer aldığı sosyal bilim alanlarında başvuru yapılabilir. Başvurular dijital ortamda yapılmaktadır.

Ülkemizin yazdığı doktora tezlerini teşvik etmek, desteklemek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri yarışmasına birçok konuda katılım mümkün.

Teknoloji ve Tasarım alanında; İçerikler arasında Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Otonom Sistemler, Robotik ve Mekatronik Sistemler, Modelleme ve Simülasyon Teknolojileri, Enerji, Hibrit ve Elektrikli Araç Teknolojileri, Hava, Uzay ve İnsansız Sualtı Sistemleri Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Siber dahil) yer almaktadır. ​Güvenlik ve Kriptoloji) de yarışmaya girilebilecek konular arasında yer alıyor.

class = “medyanet-inline-adv”>

Ayrıca ulusal teknolojik hareketin eğitim, sağlık, tarım ve ekoloji teknolojileri, biyoteknoloji ve uluslararası ilişkileri, kalkınma politikaları, eğitim yaklaşımları, güvenlik politikaları da gençlerin yarışmaya katılabileceği içerikler arasında yer alıyor.

Doktora tezlerinin bilimsel değerlendirme süreçleriyle değerlendirileceği ödül programında birinciye 75 bin TL, ikinciye 60 bin TL, üçüncüye ise 50 bin TL ödül verilecek. Lirası.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu