Güncel Haberler

“Teknoloji Liderleri Zirvesi”nde yapay zeka konuşuldu

class = “medyanet-inline-adv”>

Teknoloji Liderleri Zirvesi, QNB Finansbank, İş Bankası, Kalyon PV, Vestel ve TOM Bank ana sponsorluğunda, DataExpert’in katkıları ve BMI Business School organizasyonuyla gerçekleşti.

Teknoloji, yapay zeka ve şirketlerin dayanıklılığının değerlendirildiği zirvede, Türk teknolojisinin küresel pazarlardaki yeri ve küresel trendlerin şirketlerin teknoloji stratejileri ve yatırımlarına etkisi tartışıldı. CIO’lar dijital dönüşümün sürdürülebilirliği, yapay zeka teknolojilerinin kullanımı gibi konuları değerlendiriyor.

Yapay zekanın iş ve iş süreçlerine katkısının tartışıldığı zirveye 20’den fazla üst düzey konuşmacı katıldı. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. tarafından düzenlenen program, Hasan Mandal’ın “Yapay zeka çağında ortak geliştirme, yeşil ve dijital dönüşüme odaklanıyor” başlıklı açılış konuşmasıyla başladı.

class = “medyanet-inline-adv”>

Zirvede yapay zekanın yerel yönetimlerin gündeminde olan “akıllı şehirler” üzerindeki etkisi de tartışıldı. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) için birçok şehir raporunu yöneten ve katkıda bulunan, PwC şehirler ve yerel yönetimlerin küresel lideri Hazem Galal, görüşlerini paylaştı.

Zirveye ilişkin görüşlerini paylaştı DataExpert Genel Müdürü Hasan Altunkaya Dedi ki:

“BMI Business School iş birliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde kurumların teknolojik ihtiyaçlarını ve güncel durumlarını tartıştık, hemen hemen her sektör ve alanda yer alan yapay zekanın etkisini değerlendirdik. Kentlerin dönüşme sürecinde yapay zeka teknolojilerinin süreçleri ve etkileri üzerine. İş dünyasının teknolojiyle birlikte her zamankinden daha hızlı bir dönüşüm süreci içinde olduğu ve yapay zeka çağında yeniliklerin organizasyonlara dahil edilmesi ve iş süreçlerinin doğal bir parçası haline getirilmesi büyük önem taşıyor. Küresel trendler şirketlerin iş stratejilerini yeniden şekillendirdikçe hızlı uyum ve değişim kaçınılmaz hale geliyor. Teknolojinin iş süreçlerine dahil edilmesine aracılık eden liderler, geleceğe hazırlıklı olmanın, kriz ve fırsatları doğru değerlendirmenin önemine vurgu yaptı. Yarının ihtiyaçlarını bugünden karşılayabilen dayanıklı ve esnek kuruluşlar gelecekte başarılı olacaktır. Bu yıl yoğun katılımla düzenlediğimiz etkinlik oldukça verimli geçti. “Tüm katılımcılara, destek verenlere ve değerli konuşmacılara teşekkür ediyorum”.

class = “medyanet-inline-adv”>

Bireysel konuşmalar ve panel oturumlarıyla devam eden Teknoloji Liderleri Zirvesi’nin “Liderlerin Gözünden Yapay Zeka” başlıklı ilk panelinin moderatörlüğünü PwC Türkiye Ortağı ve CIO’su Cem Nakit, Vestel CEO’su Ergün Güler ve CEO’su PwC Türkiye üstlendi. TOM Bank Onur Özkan ve FLO CEO’su Yenal Yıldırım’ın konuşmalarıyla devam ettik.

600’den fazla bireysel ziyaretçi ve 350’den fazla firmanın katıldığı organizasyonda Turkcell Dijital İş Hizmetleri Genel Müdürü Gürkan Arpacı, Google’ın ulusal kanal lideri olurken, dijitalleşme maratonunda şirketlerin dönüşümünden bahsetti. Bulut, Dr. Serhan Yılmaz ve Global IT Bulut Mühendisliği Direktörü Burak Akusta, son zamanların en önemli konularından biri olan yapay zekanın verimli uygulamalarını anlattı.

class = “medyanet-inline-adv”>

Yapay zekanın şirketlerdeki uygulamalarının ele alındığı KP Hukuk Yönetici Ortak Avukat. Onur Küçük liderliğindeki panel ise Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu, QNBEYOND Genel Müdür Yardımcısı Derya Düner, Zorlu Enerji Genel Müdürü Ticaret İnanç Salman, Roketsan Genel Müdürü Murat İkin ve Uzmanmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami’nin konuşmalarıyla tamamlandı. Aslanhan.

Günün son oturumu olan “Yapay Zeka İş Dünyasını Nasıl Dönüştürüyor?” oturumunun başkanlığını TFI TAB Gıda Yatırımları CIO’su Erman Karaca, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve CIO Sabri Gökmenler, Sacuritas Bilişim Ülke Müdürü Teknolojiler ve Hepsiburada CIO’su Aykut Yılmaz yaptı. Kendisine Alexey Shevenkov eşlik etti.

class = “medyanet-inline-adv”>

Zirvenin ardından DataExpert iş birliğiyle en etkili 50 teknoloji liderine ödül töreni düzenlendi. Törende, Türkiye’nin en önemli şirketlerinin teknoloji ve dönüşüm vizyonunu şekillendiren en etkili 50 teknoloji lideri ödüllendirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu