Güncel Haberler

TEKNOFEST TravelX Ideathon yarışmasına kayıtlar devam ediyor

class = “medyanet-inline-adv”>

TravelX Ideathon yarışması, ekipleri yenilikçi yeni fikirler geliştirmeye ve geliştirdikleri iş fikirlerini inovasyon odaklı, yüksek teknolojiye sahip, ticari açıdan değerli ve pazarlanabilir projelere dönüştürmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Yarışmaya kayıtlar en az 2 en fazla 4 kişiden oluşan takımlar halinde yapılabilir.

Tüm alanlardan lise öğrencilerinin, lisans öğrencilerinin, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve/veya lisansüstü adaylarının kabul edileceği TravelX Ideathon, Boothcamp ve Final Süreçleri olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Bootcamp aşamasında yarışmacılar girişimcilik, sunum teknikleri ve son teknolojiler hakkında kapsamlı eğitimlerin yanı sıra atölye çalışmalarına da katılacak. Türk Hava Yolları ve ekosistem mentorlarından alacakları geri bildirimlerle fikirlerini olgunlaştırıp projelerini sunma fırsatı bulacaklar. İkinci aşama olan final sürecinde ise Bootcamp sonrası belirlenen takımlar final sunumları için TEKNOFEST Adana’da buluşacak.

class = “medyanet-inline-adv”>

Rakipler Seyahat, Havacılık ve Kargo Planlama ve Operasyonları, GenAI, blockchain, makine öğrenimi, NFT, artırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik/genişletilmiş gerçeklik (AR/VR/XR) ve metaverse gibi teknoloji dikeyleri tarafından belirlenen Seyahat Yolcu Deneyimi Havacılıkta sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk, satış ve pazarlama kanallarında dijitalleşme konularına odaklanarak fikirlerini geliştirmek.

TEKNOFEST kapsamında ilk kez düzenlenen TravelX Ideathon yarışmasında THY, her takım üyesine birinciye ayrı ayrı 90 bin mil, ikinciye 60 bin mil ve üçüncüye 30 bin mil ödül verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu