Güncel Haberler

TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvuru süresi uzatıldı

class = “medyanet-inline-adv”>

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarına gösterilen yoğun ilgi ve talep nedeniyle başvuru süresi uzatıldı. “TEKNOFEST ile gelecek sizsiniz” sloganıyla prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyen teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak.

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan ve her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenleniyor.

Gençlerin milli teknolojinin üretimine ve geliştirilmesine olan ilgisinin artırılması hedefiyle bu alanlarda çalışan binlerce gencin projelerine aralıksız destek vermeye devam eden TEKNOFEST’e 2018 yılından bu yana 2 milyondan fazla başvuru yapıldı. TEKNOFEST 2024 için ilkokuldan ortaokula, lise, üniversite, kolej ve üniversite mezununa kadar binlerce nitelikli genç, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu