Güncel Haberler

Milli uçak ‘KAAN’dan yeni görüntüler… Birbiri ardına tebrik mesajları: “Türk’ün çelik kanatları göklerde”

class = “medyanet-inline-adv”>

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) ve Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Kaan testleri tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar Kaan fırlatma koltuğu testleri, tam boy statik testler, atalet ve statik kontrol yüzeyi testleri, iniş takımı düşme testleri, sistem entegrasyonunda aviyonik sistem testleri ve yakıt testleri, ardından motor çalıştırma testleri gerçekleştirildi. Ölçek. Yer ve taksi testlerini tamamlayan Kaan, bugün ilk kez havalanarak sabah saatlerinde Mürted Havalimanı’ndaki piste indi.

“TÜRK’ÜN ÇELİK KANATLARI GÖKLERDE”

KAAN’ın başarılı uçuşunun ardından tebrik mesajları yağdı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KAAN’ın tarihi uçuşuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk’ün çelik kanatları göklerde!” Boyumuz uzaysın, neslimiz daha asil olsun. Dünya hakikat ve adaletle aydınlansın… Milli savaş uçağımız KAAN’ı geliştirip üreten Türk havacılık sanayi ekibini ve tüm proje paydaşlarını yürekten kutluyorum.’ dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ülkemizin ilk beşinci nesil savaş uçağı KAAN, ilk uçuşunu başarıyla tamamlayarak göklerimizle buluştu. Elektronik harp sistemleri, yüksek teknolojili mühimmatları ve gelişmiş entegre lojistik altyapısıyla kendine ait bir ekosistem oluşturan KAAN, Türk yüzyılının semalarını koruyacak; yeni teknolojilerin öncüsü olacak. Milli savaş uçağımız KAAN’ı geliştiren ve üreten TAI ekibini tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde yerli ve milli teknolojilerle çok daha güçlü bir gelecek inşa etmeye devam edeceğiz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş: Milli savaş uçağımız KAAN ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Bu gurur verici projeyi ülkemize kazandıran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ni ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nı tebrik ediyorum.

class = “medyanet-inline-adv”>

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “İlk milli savaş uçağımız Kaan bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bu da ülkemizin savunma sektöründe ne kadar ilerlediğinin açık bir göstergesidir.

Türk Hava Kuvvetlerimiz adına bu kutlu güne tanıklık etmenin gururunu yaşıyor, ilk uçuşunu tamamlayan milli savaş uçağımız Kaan’ın ordumuza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’ dedi.

KAAN milli uçağından yeni görüntüler... Birbiri ardına tebrik mesajları: Türklerin çelik kanatları gökyüzünde

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Milli savaş uçağı KAAN’ın uçuşunun ardından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ekibini tebrik ederek, şunları söyledi: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığıyla Vatan semalarına ulaşan “KAAN”, Türk Hava Kuvvetleri’nin en büyük gururlarından biridir. Türk havacılık ve uzay endüstrisi Yüzyıl. Bu tarihi uçuşta emeği geçen herkesi ve Türk havacılık sanayisinin tüm ekibini yürekten kutluyoruz.’ dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: “Maviliğin sonuna kadar özgürce yürüyün; İnsan hayal ettiği sürece dünyada yaşar…” Bu; Göklere ulaşabilecek büyük bir milletin büyük hayaliydi. Allah’a hamdolsun, Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde gerçeklerimiz hayallerimizin ötesine geçiyor. Bu ses KAAN’ın sesidir. Bu ses, Türk milletinin gökleri delen sesidir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: “KAAN” artık gökyüzünde… Milli savaş uçağımız KAAN, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Milli Teknoloji Hamlesi her alanda meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu gurur hepimizin! Ülkemize hayırlı olsun.

KAAN’DAN YENİ GÖRÜNTÜLER

class = “medyanet-inline-adv”>

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Kaan’ın ilk uçuşuna ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Görgün, Kaan’ın bugün gökyüzüyle buluştuğunu belirterek, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın savunma sanayinde ülkemiz için tasarladığı yerlilik ve milletlik vizyonunun temel taşlarından biri olacak bir gelişmeyi daha tarihimize kazıdık. Teşekkür ederiz. Allah’ım, milli savaş uçağımız Kaan’ın ilk uçuşunu milletimize hayırlı olsun. Ancak Kaan aracılığıyla sadece beşinci nesil savaş uçağını değil, dünyada sayılı ülkelerin sahip olduğu teknolojileri de kazandıracağız.

class = “medyanet-inline-adv”>

Başta TAI mühendislerimiz ve teknik ekiplerimiz olmak üzere projede emeği geçen tüm firmalarımızı yürekten kutluyoruz. Bu milletimizin çocuklarının başarısıdır. Başta Kaan olmak üzere tüm milli çelik kanatlarımızı güçlendirmeye, milletimizin ve dostlarımızın güvenliği için göklerimizin tam bağımsız teknolojilerini geliştirmeye devam edeceğiz. Ülkemize hayırlı olsun dedi.

Baykar Teknoloji CEO’su Haluk Bayraktar, “Kanatlarını gökyüzüne açan milli savaş uçağımız KAAN’ın ilk uçuşunu başarıyla tamamlayan uçuşunu tebrik ediyorum.” Bu tarihi başarıda emeği geçen tüm Türk havacılık sanayi ekibini tebrik ediyorum. “Sana iyi şanslar diliyorum, iyi şanslar…” dedi.

SELÇUK BAYRAKTAR: ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, KAAN’ın ilk uçuşunu başarıyla tamamlamasının ardından şunları söyledi: “Köklerden gökyüzüne… Bu tarihi uçuşta emeği geçen tüm Türk havacılık sanayi ekibini yürekten kutluyorum. “Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

KAAN milli uçağından yeni görüntüler... Birbiri ardına tebrik mesajları: Türklerin çelik kanatları gökyüzünde

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de tebriklerini dile getirerek, “1973 yılından bu yana havacılık sanayimize önemli katkı sağlayan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından üretilen milli savaş uçağımız KAAN’ın ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirmesini tebrik ediyorum” dedi. Katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANI GÖRGÜN, KAAN’IN İLK UÇUŞUNUN ARDINDAN TEST PİLOTLARI VE PROJE EKİBİYLE BULUŞTU

Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, SSB Başkanı Haluk Görgün’ün, Kaan’ın ilk uçuşunun ardından test pilotları ve proje ekibiyle bir araya gelerek ekibi tebrik ettiği belirtildi. Görgün, elde edilen başarının bir başlangıç ​​olduğunu ve hedeflere ulaşma yolunda yoğun bir süreç yaşandığını belirterek, şöyle konuştu: “Çalışmalarımız henüz başlangıç. Bugün bir dönüm noktası, yeni hedeflerimizin başlangıcıdır”.

KAAN milli uçağından yeni görüntüler... Birbiri ardına tebrik mesajları: Türklerin çelik kanatları gökyüzünde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu