Güncel Haberler

Mehmet Ali Akben: İşlemlerin yaklaşık yüzde 94’ü dijital kanallarımız üzerinden gerçekleşiyor

class = “medyanet-inline-adv”>

Yıl sonuna kadar yapay zeka ve robotik kullanımını artırmayı hedeflediklerini belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akben, şöyle konuştu: “Rekabetin dijitale doğru kaymasıyla müşteri deneyimi çok daha kritik bir önem kazandı. 2023 yılında özellikle uzaktan müşteri kazanımı konusunda yaptığımız iyileştirmeler sonucunda müşteriye ulaşma süresini 4 dakikaya indirdik. Ayrıca yıl içinde tüzel kişilere yönelik uzaktan müşteri kazanımı sürecini başlatan ilk finans kuruluşu olduk. “Dijital kanallardan edinilen müşteri sayısı bir önceki yıla göre 5 kat arttı.” dedi.

Akben, mobil bankacılık başta olmak üzere dijital kanallarda tasarladıkları her süreci ve sundukları her hizmeti, müşterilerinin en iyi deneyimi yaşama isteği ve tercihleri ​​doğrultusunda yönettiklerini söyleyerek dijital bankacılığa verdiği önemi vurguladı.

class = “medyanet-inline-adv”>

2023 yılının dijital kanallarını güçlendirecekleri ve müşterilerinin dijitalleşme oranını artıracakları bir yıl olacağını belirten Akben, 2024 hedeflerine ilişkin şunları söyledi: “Bu yıl hizmetimizin kapsamını genişleterek daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyoruz. Aynı zamanda dijitalleşme hedeflerimizi daha üst seviyelere taşımaya kararlı olduğumuz ‘Dijital Olgunluk’ seviyemizi 2024 yılında daha da yükselterek, müşterilerimizin beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz. Gelişen teknolojiye uygun olarak en etkin ve hızlı şekilde.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu