Güncel Haberler

iPhone pili nasıl sağlıklı tutulur, ne sıklıkla değiştirilmeli? iPhone pil durumu 80’in altına düşerse ne olur?

Mobil cihazların zarif tasarımı, gelişmiş özellikleri ve kamera kalitesi telefon pazarındaki konumlarını belirlerken, gelişmiş pil ömrü de çok önemli bir faktör. Pil sorunu yaşamak istemeyen iPhone kullanıcıları, iPhone pil sağlığını koruma konusunda araştırmalar yapıyor.

iPhone pil sağlığı nasıl korunur?

iPhone’un pil ömrünü uzatmanın birkaç yöntemi vardır. Pilin bütünlüğünü korumaya yönelik yöntemler olarak da adlandırılan gereksinimler aşağıdaki gibidir:

  • Orijinal veya Apple sertifikalı aksesuarların kullanılması: Cihazınızı şarj ederken orijinal, Apple onaylı şarj cihazlarını kullanmak en iyisidir. Kalitesiz ve sahte şarj cihazları pilin sağlığını olumsuz etkiler.
  • Şarj döngüsü: Şarj döngülerinin pil sağlığı üzerinde çok fazla etkisi yoktur. Pil sağlığı genellikle %80’e düşmeden önce 500 şarj döngüsüne kadar dayanabilir.
  • Hızlı veya yavaş şarj cihazı kullanma: Şarj sırasında ortam sıcaklığı düşükse ve cihaz ısınmıyorsa hızlı şarj cihazları tercih edilebilir. Ancak ısınma sorunu yaşıyorsanız daha düşük wattlı bir şarj cihazı kullanmalısınız.
  • Kural 40-80: Pilin bütünlüğünü korumak için şarj seviyesinin %40 ila %80 arasında tutulması gerekir. Bu faktör pilin sağlığını çok fazla etkilemese de uzun süre %100 veya %0’da bırakılmamalıdır.
  • Şarj olurken kullanılmamalıdır: Mümkünse cihazın şarjı sırasında kaçınılmalıdır.
  • Kablosuz şarj cihazlarına dikkat edin: Kablosuz şarj kullanıyorsanız serin bir ortamda ve mümkünse kılıfını çıkararak kullanın. Kablosuz şarj cihazları daha fazla ısı üretebilir.
  • Pilin soğumasını beklemelisiniz: Cihazınız çok ısındıysa, şarj cihazından çıkarmadan veya şarj etmeye başlamadan önce pilin soğumasını beklemelisiniz.

iPhone pil sağlığınızı hangi noktada değiştirmeniz gerekiyor?

iPhone pil sağlığı 80’in altına düşerse ne olur, iPhone pil sağlığı 99’a düşerse ne yapılır gibi soruların yanıtlarını sıklıkla ararız. Apple, pilin sağlık durumu %80’in altına düşerse değiştirilmesini önerir. Bu sorun genellikle 500 tam şarj döngüsünden sonra ortaya çıkar. Ancak bu sayı yalnızca bir tahmindir ve pil ömrü kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

iPhone pil durumunu öğrenin

iPhone pil sağlığının hızla azaldığını söyleyen kullanıcılar, pil sağlık oranının ne olduğunu merak ediyor. iPhone cihazlarının pil durumunu öğrenmenin en hızlı ve hızlı yolu; Ayarlar – Pil menüsüne gider. Bu bölümde “iPhone pilinizin servise ihtiyacı olabilir” uyarısı çıkıyorsa cihazınızın pil durumu zayıf demektir; Mümkün olan en kısa sürede değiştirilmesi gerekir. Bu bölümde herhangi bir uyarı yoksa pil durumunuz hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İnternetten tanıştı, duş alırken vurdu!  Saldırıyı 19 yaşındaki bir kızın yaptığı ortaya çıktıİnternetten tanıştı, duş alırken vurdu! Saldırıyı 19 yaşındaki bir kızın yaptığı ortaya çıktı
Tarihi bir evde film tadında soygun!  130 milyon lira kâr ettiTarihi bir evde film tadında soygun! 130 milyon lira kâr etti
Meraklı görüntü!  Günler geçmesine rağmen kaybolmadı, bu rengini aldı.Meraklı görüntü! Günler geçmesine rağmen kaybolmadı, bu rengini aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu