Güncel Haberler

IC Holding CHRO Nazire Ulusoy: “Teknolojik gelişmeler köklü dönüşümler yaratıyor”

class = “medyanet-inline-adv”>

İK uygulamalarında temel bakış açınız ve yaklaşımınız nedir?

IC Holding ve grup şirketi olarak insan kaynağını şirketimizin en değerli varlığı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda tüm İK uygulamalarımızda nesiller arası iletişimi ve karşılıklı öğrenmeyi teşvik eden kanallar oluşturmaya önem veriyoruz. İnsan odaklı yaklaşımımız; Şeffaflık, açık iletişim, sürekli iyileştirme ve geri bildirim kültürünü içerir.

Yakın gelecekte insan kaynaklarının nasıl değişeceğini görüyorsunuz? İK çalışanları geleceğe nasıl hazırlanmalı?

Son yıllarda yapay zeka, otomasyon ve veri analitiği gibi alanlardaki teknolojik gelişmeler insan kaynakları alanında köklü bir dönüşüm yarattı. Bu dönüşüm aynı zamanda İK’nın işleyişini ve İK profesyonellerinin rolünü de etkiliyor. Manuel görevlerin otomasyona ve yapay zeka uygulamalarına devredilmesi, İK profesyonellerinin daha yaratıcı ve stratejik görevlere odaklanmasına olanak tanır. Bu değişime ayak uydurabilmek için İK profesyonellerinin daha çevik ve esnek olması, teknolojik yeniliklere uyum sağlaması ve sürekli öğrenmeye devam etmesi gerekiyor. Ayrıca veri analizi ve dijital becerilerini geliştirmeleri ve bu becerilerle stratejik karar alma süreçlerine katkıda bulunmaları önemlidir.

class = “medyanet-inline-adv”>

AKADEMİ İLE ÖNEMLİ DESTEK VERİLİYOR

Yetenek yönetimi konusunda hangi uygulamaları hayata geçiriyorsunuz?

IC Grup Yetenek Yönetimi Modeli ile çalışanlarımıza liderlik yolculuklarında ilerleme ve sürekli gelişim fırsatları sunuyoruz. Amacımız IC Academy çatısı altında düzenlediğimiz çeşitli eğitim ve gelişim programları ile çalışma arkadaşlarımızın mesleki ve kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmektir. Mentorluk ve koçluk programlarını etkin bir şekilde kullanarak çalışanlarımızın potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını ve kariyer hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca performans değerlendirme sistemlerimizle çalışanlarımızın gelişimini düzenli olarak izliyor ve geri bildirimlerle destekliyoruz.

class = “medyanet-inline-adv”>

İYİ YAŞAM İÇİN HAREKET BAŞLADI

Pandemiden bu yana dijital dönüşüm konusunda ne gibi çalışmalar yaptınız?

Pandeminin olumsuz etkilerine rağmen oldukça çevik ve dinamik bir dönüşüm gerçekleştirdik. Bu süreçte İK uygulamalarımızı ve dijital altyapılarımızı yeniden gözden geçirdik. Çalışan gelişiminin kesintiye uğramamasını sağlamak ve gelişim kaynaklarına dijital erişim sağlamak amacıyla ofis ve sahadaki çalışanlarımıza özel IC Academy dijital gelişim platformunu hayata geçirdik. Çalışanlarımızın genel refahını korumak amacıyla “IC İyi Yaşam Operasyonu” projesi kapsamında webinarlar düzenledik ve düzenlemeye devam ediyoruz. Ayrıca bulut tabanlı IC Agenda uygulamamız ve yapay zeka destekli analitik araçlarımız sayesinde çalışanlarımızın performansını takip edebiliyor, yetenek yönetimi ve kariyer geliştirme süreçlerimizi optimize edebiliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu