Güncel Haberler

Genç mühendisler bu yarışmada buluşuyor

class = “medyanet-inline-adv”>

TEKNOFEST teknoloji yarışmaları kapsamında düzenlenen yarışma, Bilişim Vadisi, ComPro ve TÜBİTAK tarafından düzenleniyor. TEKNOFEST kapsamında bu yıl ilk kez açılan Quantum Hackathon yarışması, gençlerin geleceğin önemli teknolojilerinden biri olan kuantum bilişim alanında farkındalık yaratmayı ve bu alana olan ilgilerini artırmayı amaçlıyor.

Toplumsal fayda potansiyeli en yüksek sektörlerden biri olan sağlık sektöründe kuantum bilişim bu alanda devrim niteliğinde yenilikler sunuyor. Bu bağlamda kuantum teknolojilerinin sağlık hizmetlerine entegrasyonu, özellikle organ nakli gibi karmaşık sorunların çözümünde ve donör-alıcı eşleşmesinin optimize edilmesinde büyük potansiyel taşıyor. Kuantum hesaplamayla bu süreçleri daha verimli ve etkili hale getirmek mümkün.

class = “medyanet-inline-adv”>

TEKNOFEST Quantum Hackathon yarışması, genç mühendis adaylarını bir araya getirerek kuantum bilişim teknolojilerinin pratik uygulamalarını sunmayı ve bu alanda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Yarışma, katılımcıların kuantum hesaplama tekniklerini kullanarak akciğer donörü eşleştirmesine yönelik yenilikçi çözümler geliştirmesini amaçlıyor. Yurt içi ve yurt dışında öğrenim gören lisans öğrencileri (lisans, yüksek lisans, doktora ve açıköğretim öğrencileri dahil) ile mezunların katılımına açık olan yarışmada birinciye 150.000 TL, ikinciye 120.000 TL, üçüncüye ise 100.000 TL verilecek. TL. Bu geniş katılımcı profili, kuantum hesaplama teknolojilerinin pratik uygulamalarını sunmak ve bu uygulamalara ilişkin farkındalığı artırmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Yarışma, gençlerin kuantum hesaplama alanında bilgi edinmelerine, bu bilgileri pratiğe dökerek kendilerini geliştirmelerine ve birbirleriyle ağ kurmalarına olanak sağlayacak. Aynı zamanda halk arasında kuantum farkındalığının oluşmasına ve yayılmasına da katkı sağlayacak.

TEKNOFEST Quantum Hackathon yarışması, kuantum hesaplama ile sağlık sorunlarına yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlıyor. yarışıyor

Başarılı projeler, sağlık hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesine yardımcı olacak yaratıcı ve pratik çözümler olarak değerlendirilecek.

class = “medyanet-inline-adv”>

Geleceğin teknolojilerini şekillendirmek ve sağlık sektöründe devrim yaratacak çözümler geliştirmek için bu heyecan verici yarışmaya katılın. Başvuruların son teslim tarihi 30 Haziran’dır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu