Güncel Haberler

Finansal teknolojilere yönelik yenilikçi fikirlere meydan okunacak

class = “medyanet-inline-adv”>

Yarışma, finans alanında finansal yenilik ve teknolojik gelişime yönelik fikirlerin geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Fintech ekosistemi için önemli bir potansiyele sahip, ülkemiz finansal model ve araçlarının daha çeşitlendirilmiş, yaygın ve kapsayıcı hale getirilmesini hedefleyen vizyoner ve yenilikçi proje fikirlerinin tartışılacağı yarışmada dört tema yer alıyor.

Blockchain teknolojisinin ve dijital varlıkların ortaya çıkışıyla birlikte, yeni finansal araçların ve modellerin geliştirilmesine yönelik fırsatlar ortaya çıkıyor. “Dijital Kaynaklar” tema.

Ödemelerin dijitalleşmesi ve mobil cüzdanların yaygınlaşması finansal erişimde büyük bir değişime yol açtığından, daha hızlı, daha güvenli ve daha kapsayıcı ödeme hizmetleri ve teknolojilerini teşvik edeceğiz. “Ödeme hizmetleri ve teknolojileri” tema.

class = “medyanet-inline-adv”>

Yapay zeka ve otomatik danışmanlık sistemlerinin yükselişi, yatırımcılara daha kişiselleştirilmiş ve etkili finansal tavsiyeler sağlama potansiyeline sahip. “Robo-danışmanlık” tema.

Bankacılık teknolojilerindeki en son gelişmeleri keşfedin ve daha güçlü, daha esnek ve daha kullanıcı odaklı bankacılık çözümleri üzerinde çalışın “Bankacılık Teknolojileri” Tema yarışmanın ana konularını oluşturmaktadır.

Yarışmaya tüm sektörlerde lisans, yüksek lisans, doktora ve/veya derece sahibi adaylar katılabilir. Yarışmacıların en az 2, en fazla 5 kişilik takımlar halinde katılabileceği yarışmada, birincilere 100 bin TL, ikinciye 80 bin TL, üçüncüye ise 60 bin TL ödül verilecek. Başvurular 29 Şubat’ta sona eriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş