Güncel Haberler

Finansal teknoloji sektöründe 87 milyon dolarlık satın alma

class = “medyanet-inline-adv”>

Satın almayla ilgili açıklama yapan iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu, şunları söyledi: “iyzico’nun 10. yılı münasebetiyle, Prosus’un küresel konumunu ve hedeflerini dikkate alarak orta vadeli bir strateji açıkladık. Bu stratejiyle üye firmalarımızın büyümesini teşvik ederek dijital dönüşüm süreçlerinde tamamlayıcı hizmetler sağlamanın yanı sıra, son kullanıcılara uçtan uca alışveriş deneyimini benimsetmeyi ve ödeme seçeneklerini çeşitlendirmeyi hedefledik. Paynet ile attığımız bu büyük adım, B2B ödeme ve tahsilat uzmanlığını iyzico’ya eklemek, mevcut stratejimiz ışığında yaptığımız bir satın almaydı. Finansal hizmetleri demokratikleştirme ve herkes için erişilebilir hale getirme vizyonuyla yolculuğumuza devam ediyoruz. “iyzico, Paynet’in satın alınmasıyla yaratılan sinerjiyle bu vizyonunu korumaya ve finansal teknoloji sektörüne liderlik etmeye devam edecek” dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

Arena Grup CEO’su Serkan Çelik, şunları söyledi: “Öncelikle Arena Grup olarak, teknoloji sektöründe Türk girişimcilerin kurduğu iki Türk şirketi arasındaki en büyük satın almayı saygın bir kuruluşla birlikte tamamlamanın mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isterim. iyzico Paynet’i sektörde özel kılan en önemli yetenek, B2B ve B2B2C alanındaki uzmanlığı ve tecrübesidir. Paynet, hem sanal hem de fiziksel dünyada gerçekleşen her türlü ödemeyi ve diğer finansal işlemleri tek platformda dijitalleştirir. büyük firmalar, sektörlerinin devleri, KOBİ iş ortakları ve bu iş ortakları ile son tüketiciler arasında bir araya gelen Paynet’in en büyük başarısı, çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimize bu dijitalleşme hizmetini zaman ve fiziki alan sınırlaması olmadan sunabilmektir. ve iş modellerini geliştirmek ve bunu mümkün olan en ileri teknolojik çözümlerle hızlı ve ekonomik bir şekilde sunmaktır. “iyzico’nun B2C ile Paynet’in B2B ve B2B2C teknolojik deneyim ve kabiliyetlerinin birleşiminden ortaya çıkacak finansal teknoloji şirketinin, Türkiye için küresel bir başarı öyküsü yaratacağına olan inancımı ifade etmek isterim” dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

Hisse devirlerinin, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Rekabet Kurulu’ndan onaylar dahil olmak üzere gerekli yasal prosedürlerin tamamlanması ve satın alma sözleşmesi koşullarının karşılıklı olarak yerine getirilmesinin ardından tamamlanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu