Güncel Haberler

Deniz İnsansız Araç yarışmasına son başvuru tarihi 15 Mart.

class = “medyanet-inline-adv”>

Deniz insansız araç teknolojisi üzerinde çalışan gençler, verilen görev senaryolarını başarıyla yerine getirebilecek araçlar geliştirecek. Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışma, gençleri geleceğin teknolojilerinde ön plana çıkarıyor.

Uzaktan kumandalı ve/veya uzaktan kumandalı araçların tasarımı, analizi, üretimi ve geliştirilmesini yaygınlaştırarak özgün araçların geliştirilmesinin önünü açmak amacıyla düzenlenen yarışmaya, yurt içi ve yurt dışında öğrenim gören yükseköğretim öğrencileri (önlisans, lisans ve lisansüstü) katıldı. veya otonom araçlar. Deniz araçlarıyla ülke çapında daha geniş bir tabana ekiplere katılabilirsiniz. Yarışmaya katılacak takımların en az 3 en fazla 15 kişiden oluşması gerekmektedir.

Gençlerin kıyasıya yarışacağı yarışmada birincilik ödülü 150 bin TL, ikincilik ödülü 120 bin TL, üçüncülük ödülü ise 100 bin TL olacak. Her yıl farklı alanlarda yüzlerce projeyle festivale damgasını vuran Türkiye’nin geleceği gençler, TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları sizi bekliyor. TEKNOFEST’te yerinizi alın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu