Güncel Haberler

Coğrafi olarak dağınık şirketler, BT altyapısını oluşturma ve sürdürmede daha fazla zorluk yaşıyor: TEKNOLOJİ

Aynı zamanda şirketlerin %23’ü tüm ofislerinde eksiksiz bilgi koruması sağlamanın asıl zorluk olduğuna inanıyor.Kaspersky’den “Coğrafi Olarak Dağılımlı İşletmeleri Yönetmek: Zorluklar ve Çözümler” (Coğrafi olarak dağıtılmış işletmeleri yönetmek: zorluklar ve çözümler) başlıklı En son raporu, coğrafi olarak dağıtılmış kuruluşların karşılaştığı ağ ve bilgi güvenliği zorluklarına ilişkin daha derin bilgiler sağlıyor ve kuruluşların bu zorlukların üstesinden gelmek için kullandığı çözümleri vurguluyor. Rapora göre META bölgesindeki katılımcıların çoğunluğu, coğrafi olarak dağıtılmış işletmeleri yönetirken karşılaştıkları temel zorluklara değinirken teknolojik unsurlara açıkça öncelik veriyor. Ankete katılanların %39’u, birden fazla tesiste tutarlı bir BT altyapısı oluşturmanın ve sürdürmenin en büyük endişeleri olduğunu söylerken, %23’ü, tüm varlıklar ve süreçlerde tam bilgi güvenliği sağlamanın en önemli zorluk olduğunu söylüyor ve uzmanların %40’ı, olay tespit ve müdahale olarak tanımlıyor. Birden fazla tesis genelinde siber güvenlik sorunlarının ele alınmasındaki en büyük engel. Üçte birinden fazlası, güvenlik önlemlerini etkili bir şekilde uygulamak (%37) ve uyumlu bir güvenlik politikası (%37) oluşturmakta zorlandıklarını söylüyor. Görüşülen kişilerin belirttiği diğer teknoloji sorunları arasında yeni sitelerin kurulumu ve mevcut ağa entegrasyonu, yüksek BT ​​personel maliyetleri, farklı güvenlik yönetimi araç paketleri ve Kaspersky Secure Access sistemi arızalarından sonra daha uzun kurtarma süreleri yer alıyor. Service Edge İş Geliştirme Yöneticisi Maksim KaminskyDedi ki: “Araştırma bulgularımız, coğrafi olarak dağınık birden fazla ofiste tutarlı ağ ve bilgi güvenliği sağlamanın kuruluşlar için zorlu bir süreç olduğunu gösteriyor. Yerel düzenlemeler ve mevzuat, şirket merkezleri ve yan kuruluşlar arasındaki farklı kaynaklar ve uzmanlık, etkili ağ oluşturma ve siber güvenlik araçlarının eksikliği ile birleştiğinde, tek tip güvenlik standartlarını ve tutarlı bir ağ yapılandırmasını uygulamaya ve sürdürmeye çalışan profesyoneller için önemli bir yük oluşturabilir. “Bu zorluğun üstesinden gelmek için şirketlerin merkezi ve otomatik ağ yönetimine olanak tanıyan ve konumları ne olursa olsun tüm ofisler için kapsamlı koruma sağlayan çözümlere yönelmesi gerekiyor.” Kaspersky uzmanları, coğrafi olarak dağınık işletmeleri siber tehditlerden korumak ve ağ sorunları olasılığını en aza indirmek için şunları öneriyor:

  • Tüm kurumsal ağı tek bir konsoldan yöneten Kaspersky SD-WAN gibi özel çözümleri kullanın. Bu çözüm, işletmeler arasındaki ayrı iletişim kanallarını ve ağ oluşturma işlevlerini birleştirerek güvenilir ağlar oluşturmayı kolaylaştırır ve yeni şubelerin el değmeden deneyimle bağlantı kurmasına olanak tanır.
  • Hem genel merkezde hem de yerel ofislerde tüm işletme varlıkları ve süreçlerinin eksiksiz BT korumasını sağlamak için Kaspersky Next XDR Expert gibi merkezi ve otomatik çözümleri seçin. Bu çözüm, birden fazla kaynaktan gelen verileri tek bir yerde toplayıp ilişkilendirerek ve makine öğrenimi teknolojilerinden yararlanarak etkili tehdit algılama ve hızlı, otomatik yanıt sağlar.

Coğrafi olarak dağınık işletmelerin karşılaştığı zorluklara ilişkin ek bulguların yer aldığı raporun tamamına bu bağlantıdan ulaşılabilir. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu