Güncel Haberler

Çin’deki Türk öğrencilerden büyük başarı

class = “medyanet-inline-adv”>

Yarışmaya Türkiye’den katılan üç takım da organizasyona ödüllerle dönmeyi başardı. MEF Üniversitesi’nden Edusyntech takımı İnovasyon Pisti özel ödülünü alırken, Erzurum Teknik Üniversitesi’nden Bilişim Pisti takımı ve Yalova Üniversitesi’nden Bulut Track takımı üçüncülük ödülünü alırken, Türk takımları arasında da tüm zamanların en iyi sonuçlarına imza atmayı başardılar. şu ana kadar katılıyor.

Ülkemizin başarılı takımlarına ödüller, Türkiye Cumhuriyeti’nin Guangzhou Başkonsolosu Kaan Başkurt tarafından sunuldu. Yarışma kapsamında Yalova Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu 3 öğretim üyesi Avrupa Bölgesinin En Değerli Öğretim Üyesi (MVI) seçildi. Yalova Üniversitesi ve bu ödülü paylaşan diğer üniversiteler; Bunlar İtalya için Marche Politeknik Üniversitesi ve İspanya için Alicante idi.

class = “medyanet-inline-adv”>

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Uzmanı İsmail Haspolat Ayrıca organizasyonu takip ederek öğretmen ve öğrencilerden yarışma hakkında bilgi aldı.

Huawei Stratejik Araştırma Enstitüsü Başkanı Zhou HongAçıklamasında şunları söyledi: “Herkesin dijitalleşmenin faydalarından gerçek anlamda yararlanabilmesi için dijital teknolojilerin herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamanın çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

Stefania Giannini, UNESCO Eğitimden Sorumlu Genel Direktör Yardımcısı “UNESCO, her öğrencinin ve öğretmenin dijital teknoloji ve yapay zeka kullanımındaki temel haklarını ve becerilerini korumak için çalışıyor. “Herkes için kapsayıcı, adil, açık ve güvenli bir dijital gelecek sağlamayı amaçlıyor” dedi.

Yoğun rekabetin yaşandığı finaller sonunda; Uygulama ve inovasyon yarışmalarında Türkiye, Cezayir, Çin, Nijerya, Pakistan, Polonya, Filipinler, Tanzanya ve Uganda’dan 19 takım ödül alan ülkeler arasında yer almayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu