Güncel Haberler

Bakan Fatih Kacır: Yerel ve ulusal düzeyde gereken her şeyi geliştireceğiz

Oluşturulma tarihi: 18 Şubat 2024, 16:38

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şebinkarahisar Dayanışma Derneği’nin 50. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Bakan Kacır, şunları söyledi: “Bu ülkenin, bu milletin ihtiyacı ne varsa, onu yerli ve milli olarak çocuklarımızın alın teriyle geliştirip, silahlı kuvvetlerimize teslim edeceğiz. Artık tüm dünya Türkiye’nin başarılarını konuşuyor. Yakından dostlarımız kendinden emin, düşmanlarımız kıskanç ve endişeli.” “dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şebinkarahisar Dayanışma Derneği’nin Eyüpsultan’da düzenlenen 50. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Bakan Kacır’a Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de eşlik etti. Toplantıda konuşan Bakan Kacır, şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşına girdi ve biz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ikinci yüzyılımızı Türkiye Yüzyılı yapmak için hep birlikte çalışıyoruz. Türklerin yüzyılı olun, dünyaya Türkiye’nin yüzyılı ilan edeceğiz. Bu elbette tam bağımsızlığın mührüdür.” Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milli bir teknoloji yoluna çıkıyoruz Bugün Türkiye, kritik teknolojileri kendi kaynaklarıyla geliştiren, üreten, dolayısıyla devletin, özellikle güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını milli ve milli imkanlarla karşılayabilen bir ülke haline geldi. sistemler. Bugün Türkiye dünyanın bir numaralı hava aracı ve insansız hava aracı Bu milletin mühendisleri Bayraktar, Kızılelma ve Akıncı’yı bir araya getirdi, Atak ve Atak 2. helikopter platformlarına da teknisyenler yetiştirdi. Bu milletin evlatları olan bilim adamları, Hürkuşu ve Hürjet’i göklere kaldırdı. Bu milletin yetiştirdiği çocuklar artık sınırların 1000 km yakınına yaklaşan Cirit’i, Atmaca’yı ve Tayfun füzesini üretiyor. Bu milletimiz için büyük bir avantajdır. Allah’ın izniyle daha gidecek çok yolumuz var dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

“SINIRLARIMIZDA TERÖRİZME İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kacır, şöyle konuştu: “Yaklaşık 40 yıldır sürdürdüğümüz terörle mücadelemizde dost sandıklarımızın parasını biz ödesek de bizimle paylaşmadıklarını gördük. Kendi çocuklarımızı şehit ediyorduk. Arkasında birileri olan bir terör örgütünün saldırıları nedeniyle kendi topraklarımızda sonuçta Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yola çıktık. Bu ülkenin, bu milletin ihtiyacı olan her şeyi geliştireceğiz. Yerli ve milli olarak çocuklarımızın alın teriyle silahlı kuvvetlerimize teslim ederek çok şükür bir tarihi destan yazdık. Artık tüm dünya Türkiye’nin başarılarını konuşuyor, arkadaşlarımız da yakından ve kaygıyla takip ediyor. Allah’ın izniyle hem savunma sanayinde hem de diğer sanayi sektörlerinde daha büyük başarılara imza atacağız. Bugüne kadar terörü topraklarımızdan temizledik. Güneydoğuda, doğuda, hatta Karadeniz’de unutmayın Eren Bülbül Trabzon’un oğludur. Teröristler Şebinkarahisar’ın tepelerinde dolaşmaya cesaret edecek kadar ileri gitmişti. Bunların hepsini kazıyıp attık. Mücadele bitmedi. Her alanda olduğu gibi bu sektörde de sadece bugünü değil yarını da düşünmek zorundayız. Çocuklarımızın geleceğinin bu zorlu coğrafyada başları dik, alınları dik yaşamasını sağlamalıyız. Bu yüzden operasyonu sınırın ötesine taşıdık. Sınırlarımızın ötesine yerleşmek isteyen teröristlerin haritalarını yok ediyoruz. “Bu teröristlerin arkasında kim olursa olsun, güvendikleri efendileri kim olursa olsun, teröristlerin sınırlarımıza girmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

class = “medyanet-inline-adv”>

“TÜRKİYE’NİN YILDIZINI DAHA ÇOK PARLATACAĞIZ”

Bakan Kacır, ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzaya yolculuğunu da anlattı. Kacır, şunları söyledi: “Geçen hafta Türkiye’nin ilk astronotu, Uluslararası İstasyon’dan Dünya’ya döndü. Başkalarının çocuklarına ait olan bu milletin vazgeçemeyeceği bir hayal kalmadı. Milletimizin evlatlarının, ufukların ve göklerin sınırlarının ötesine uzanan hayallerini görmelerini istiyoruz. “Önümüzdeki dönemde milletimiz için çok şeyler başarmayı, nice başarılı projelere imza atmayı ve Türkiye’nin yıldızını parlatmayı umuyoruz. daha da parlak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu