Güncel Haberler

Avrasya bölgesinin en büyük teknoloji fuarı Mobilefest 2024

HIS Global’in en yenilikçi markalarından biri olan ve yurt içi ve yurt dışında düzenlediği fuar organizasyonlarıyla daha fazla ihracata katkı sağlayan ExpoHIS, 25-27 Nisan tarihleri ​​arasında Mobilefest’in dördüncü iletişim teknolojileri fuar ve konferansını düzenlemeye hazırlanıyor. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen önceki edisyonda 125 firmayı ağırlayan ve bu yıl büyüme hedefini ikiye katlayacak ve 10 bin metrekarelik alanda 300 katılımcı marka ve 20 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak Mobilefest 2024, bilişim şirketlerinden yeni teknolojiler ve TÖDEB işbirliğiyle düzenlenen finansal teknolojiler etkinliği Agora da Fintech’e ev sahipliği yapacak.

Mobilfest, Türkiye’nin teknoloji ekosistemindeki tanıtım gücü

ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, Avrasya bölgesinin en büyük iletişim teknolojileri fuarı olarak her yıl büyüyen bir ivmeyle sektörlerinin en değerli firmalarını ağırladığını belirterek, şunları söyledi: “Teknolojide büyümesini artıran bir ülke olarak Sektör ekosistemine her geçen gün fuarların üssü haline geldik. İlk üç yılda yerli firmaları yabancı ortaklarla buluşturarak başarıyla düzenlediğimiz Mobilefest’in de bu konuda büyük katkısı var, bu da önemli bir rol oynuyor. Rekabetçi bir dünyada teknoloji şirketlerimizin adını duyurmasına yardımcı olmak amacıyla, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen ulusal fuarlar arasında yer alıyor. Stratejik ortağımız İletişim Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ve desteğimiz Hizmet Derneği’nin yanı sıra İhracatçılar (HİB) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), bu yıl Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’ni (TÖDEB) stratejik ortağımız olarak belirledik. Biz de güç kazandık. ‘Dünyaya Bağlan’ mottosuyla düzenleyeceğimiz fuarda, TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech de gerçekleştirilecek” dedi.

Bu yıl Mobilefest’te yeni olan özel etkinlik “Agora Fintech”.

İletişim teknolojilerinin bugün ulaştığı seviyenin, dünyanın her yerinden herkese sınırsız hizmet ve bilgiye ulaşma ve tüm sorunlarını çözme olanağı sunduğunu vurgulayan Onak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Organizasyonumuzu planlarken yerli hizmet üreticileri istiyoruz. Mobilefest aracılığıyla dünyaya açılmak, yeni iş ve ihracat fırsatları yakalamak.” Onu merkeze götürüyoruz. Bu doğrultuda fuarımızın üçüncüsünde ilk kez Mobilefest kapsamında Future Techs girişimcilik fuarını düzenleyerek HTK iş birliğiyle telekomünikasyon odaklı uluslararası bir satın alma heyeti getirdik. Bu projeler devam ederken bu yıl Mobilefest kapsamında TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech’i de düzenliyoruz. “Agora Fintech bünyesinde ayrıca bir konferans programı ve ayrı bir satın alma komitesi olacak.”

Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemi tüm boyutlarıyla tartışılacak

Mobilefest’in dördüncü yılında telekom, bulut çözümleri, yapay zeka, siber güvenlik, veri ve depolama, fintech, kurumsal çözümler ve endüstri yazılımları gibi birçok konuda firmaları ağırlayacağını belirten Onak, “5G’yi öne çıkarmamızın en önemli nedeni ve Telekomünikasyon alanında ülkemizde bu alanda çalışan çok sayıda insan var. Çok sayıda güçlü firmanın varlığı Bu yıl Allo işbirliğimiz doğrultusunda telekomünikasyonun yanı sıra fintech sektörünü de ön plana çıkaracağız. Ödeme sistemleri, para transferi, bankacılık ve finans teknolojileri ile sektörel çözümlere ev sahipliği yapacağız ve fintech alanında da siber güvenlik, yapay zeka gibi Türkiye’nin güçlü olduğu birçok alanda bir satın alma heyetimiz var. Önümüzdeki yıl çok sayıda siber güvenlik firmasını fuara dahil ederek uluslararası alıcılarla buluşturmayı hedefliyoruz.

TÖDEB iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Agora Fintech, Türkiye’nin yenilikçi fintech ekosistemini dünyaya tanıtmak amacıyla tasarlanmış, üç günlük bir finansal teknoloji etkinliğidir. Amacımız, Türkiye’nin ve çevre ülkelerin önde gelen finans kurumlarını ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirdiğimiz Agora Fintech’i ekosistemin lokomotifi olarak konumlandırmak ve bölgede yeni işbirliklerine ve fırsatlara olanak tanımaktır. “Etkinlikteki iki günlük konferans programı boyunca önde gelen fintech şirketlerinden, bankalardan, yatırım kurumlarından, düzenleyici kurumlardan, medya şirketlerinden ve hizmet sağlayıcılardan üst düzey karar vericilerle bir araya gelerek bankacılık, finans, sistemler ödeme, para gibi birçok konuyu ele alacağız. Transfer ve yeni teknolojiler günün gündemidir.” kullanılmış.

Mobilefest’in arkasındaki güç: ExpoHIS

HIS Global’in en yenilikçi markalarından biri olan ve 2018 yılında hizmet vermeye başlayan ExpoHIS, bugün dünya çapında fuar organizasyonları düzenlemektedir. ExpoHIS, farklı sektörlere hitap eden fuar organizasyonları ile Türkiye ihracatının daha büyük bir hacme ulaşması için çalışıyor. Bu doğrultuda HIS Fuarcılık Hizmetleri Limited Şirketi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren marka, yalnızca dünya çapında fuarlar düzenlemekle yetinmiyor. Aynı zamanda müşterilerinin talepleri doğrultusunda çeşitli bölge ve pazarlara yönelik ticari araştırmalar da gerçekleştirmektedir. ExpoHIS gösterdiği özen ve düzenlediği başarılı organizasyonlarla adından söz ettiriyor. Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerindeki tüm teknolojik gelişmelere rağmen fuarlar hala önemini korumaya devam ediyor. ExpoHIS bu bağlamda firmalara potansiyel müşterileriyle bireysel olarak iletişim kurma fırsatı sunmaktadır. ExpoHIS aynı zamanda başarılı bir fuar için sektörel ihtiyaçları da analiz ederek fuarın kapsayacağı coğrafyayı ve düzenleneceği ülkeyi doğru seçmeye özen gösteriyor.

Reklam ver

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu